2012 m. sausio 20 d., penktadienis

7 PAMOKA. Kaip atsispausdinti scrapbook elementus?

Prieš keletą dienų užsukau  į kelias skrebinimo priemonių parduotuves LT. Girdėjau, kad tai labai brangus malonumas, bet kad tiek brangus, oho ho. Tiesiog, į kai kurias prekes negaliu visai žiūrėt, net širdį suspaudžia, kai matau jos kainą ir žinau, už kiek tai galima pasidaryti pačiam.
Nusprendžiau jums padėti.

Ką daryti, jei neturite, ar nemokate naudotis photoshop? Išeitis yra.

1. Iš interneto platybių parsisiųskite nemokamų gražių dalykėlių (etikečių, skirtukų, fonų, kaspinėlių, piešinukų ir kt)
2. Atsidarote Word'ini  lapą.
3. Tada Insert - From file ant lapo įkeliate norimus elementus. Tik atreikpite dėmesį į tai, kad kartais elementai būna pateikiami su šešėliais, tokiu atveju spausdinimui nelabai netinka.


4. Kad būtų lengviau stumdyti elementus lape, darau taip. Du kartus spragteliu ant įkelto elemento,  iššoksta Format Picture lentelė. Tada pasirinkite Loyout - Sguare arba kurį kitą (kurie pabraukti raudonai).


5. Jei norite padidinti ar sumažinti elementą, tiesiog ant jo atsistojate, imate už rėmelio kampo ir tempiate į išorę ar į vidų.
Jei tiksliai žinote, kad jums reikalingas tam tikrų parametrų elementas, tada du kartus spragtelite pelyte ant elemento, iššoksta lentelė Format Picture, einate į Size. Keiskite pločio arba ilgio parametrus, nes pakeitus vieną parametrą, kitas automatiškai pakeičiamas.

Galima mažinti ir procentaliai. 

6. Jei norite lape įdėti daugiau vienodų elementų, tada atsistojate ant jo, spaudžiate dešinį pelės klavišą, pasirenkate Copy, tada vėl spaudžiate dešinį pelės klavišą ir pasirenkate Paste. Taip galite prisidauginti visą lapą to paties elemento.


7. Štai kaip atrodo mano Word'inis lapas su pasirinktais elementais. Kadangi reikia taupyti ir popierių, ir pinigus, tai į visus baltus tarpus, dar būtų galima pridėti kokių nors mažiukų elementų.

8.   Spausdinam. Na, jei kas namuose turite gerą spalvotą printerį, galima bandyti ir taip. Tačiau aš dažniausiai naudojuosi spaustuvės paslaugomis. Spaustuvėje tikrai bus atitinkama kokybė, popieriaus pasirinkimas. Kiek man teko domėtis, prašykite photo popieriaus. Kaip suprantu, jis yra "nerūgštinis". Jei norite lipdukų, spausdinkite ant lipdukinio popieriaus. 
 A4 lapas jums kainuos apie 2Lt, jei visas detales sudėsite ant A3lapo, kainuos apie 4.50Lt. Kaina priklauso nuo popieriaus ir aišku spaustuvės įkainių. Didžiųjų miestų spaustuvių kainos didesnės, nei mažesniuose miestuose.
  Atsispausdinus, reiks pačiam dailiai išsikirpti detales. Nors kiek žinau, darant lipdukus yra iškirpimo paslauga, nežinau,  kiek tai papildomai kainuoja.
     
    

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą